Faydalanabileceğiniz En İyi Muhasebe Programları

Bu en iyi muhasebe yazılımı listesinde, DIA yazılımını ilk sıraya koyduk ve elbette bunun bir nedeni var. DIA yazılımı, ülkemizdeki diğer muhasebe programları ile birlikte bulut tabanlı hizmet verebilen en gelişmiş ve yerleşik ERP sistemidir. DIA yazılımı, birçok popüler özelliği sayesinde iş dünyasında yaygın olarak kullanılan en iyi muhasebe programlarından biridir. Bu yazılımın en öne çıkan özellikleri arasında bulut tabanlı olması ve mobil versiyona sahip olması belirtebiliriz. Bu iki özellik, kullanıcıların zaman ve mekandan bağımsız olarak tüm rezervasyon sürecini tamamlamak için DIA yazılımının mobil sürümünü kullanmalarına olanak tanır. Bu durum firmalara önemli maliyet avantajları sağlamaktadır. Bulut tabanlı programlar için bellenim, donanım, güncellemeler ve bakım için ek maliyet yoktur.

1972 yılında kurulan SAP, dünyanın en eski yazılım şirketlerinden biridir. Özellikle Avrupa ve Amerika’da en çok tercih edilen yazılımdır. ERP yazılımı SAP S/4 Hana, SAP’nin büyük işletmeler için geliştirdiği en kapsamlı üründür. Büyük Türk şirketleri arasında çok popüler. SAP, şirketinizin marka imajını ve değerini geliştirmek için en önemli seçimdir. SAP Business One ise SAP tarafından küçük işletmelerin ihtiyaçlarına yönelik geliştirilmiş bir çözümdür. SAP Business One, yüksek fiyat etiketine rağmen, bir şirketin marka imajını ve değerini artıran ve uçtan uca bir çözüm sunan çok güçlü bir markadır ve bu da onu güçlü bir seçim haline getirir.

Muhasebe yazılımı denilince akla ilk gelen logodur. Neden diye soruyorsunuz İlk olarak, Logo piyasadaki en eski muhasebe yazılımlarından biridir. Logo muhasebe yazılımı, devam eden her türlü işlemin yapılmasını kolaylaştırır. Bu yazılımın bir diğer güçlü yönü de faturalandırma özelliğidir. Logo muhasebe yazılımı, şirketinizin stok kayıtlarının takibini kolaylaştırır. Logo yazılımları, gelişmiş özellikleri sayesinde özellikle bu günlerde büyük firmalar tarafından tercih edilmektedir. Bu nedenle her muhasebecinin bilmesi gereken muhasebe programları listesinin başında yer almaktadır.

Nebim, ERP çözümlerinin iş uygulamalarında büyük deneyime sahip başarılı bir şirket olarak en iyi muhasebe yazılımları listesinde yer almaktadır. 1966 yılından bugüne edindiğimiz bilgi ve tecrübe ile ülkemizin en eski yazılım firmalarından biriyiz. Nebim muhasebe yazılımları ağırlıklı olarak tekstil sektöründeki firmalar tarafından kullanılmaktadır. Bu şirketlerin zincir mağazaları Nebim programı üzerinden muhasebeleştiriyor. Elbette yazılımın en güçlü yönlerinden biri tekstil endüstrisi için kritik olan envanter takibidir. Diğer bir güç ise perakendede de çok önemli olan fatura işlemedir. Bu iki güçlü özellik, Nebim programının özellikle tekstil sektöründe yaygın olarak kullanılmasının en belirgin nedenleridir.

Mikro muhasebe yazılımı, sektördeki uzun deneyiminden dolayı oldukça büyük bir kullanıcı tabanına da sahiptir. Ayrıntılı iş fırsatları sunulduğundan, Microsoftware’i kullanmak ilk başta göz korkutucu ve karmaşık görünebilir. Ancak programı kullanmayı öğrendiğinizde, sağladığı iş fırsatları öyle bir etki yapacak ki, muhasebe süreci büyük ölçüde basitleşecektir.Mikro Yazılım, her büyüklükteki işletme için özel muhasebe çözümleri sunmaktadır. Microsoftware, kişisel muhasebe çözümleri için gelişmiş seçenekler sunmanın yanı sıra, serbest çalışan mali danışmanlar için özel çözümler de sunabilir. Mikro yazılım ayrıca e-defter, e-fatura ve e-teslimat gibi dijital muhasebe uygulamaları için de uygundur.

Akınsoft, 1995 yılında Konya’da kurulmuş yerli bir yazılım firmasıdır. Şirketin muhasebe çözümleri alanında yayınladığı yazılım Wolvox olarak biliniyor. Wolvox yazılımı, muhasebe çözümleri sağlamaktan fazlasını yapar. Aynı zamanda kurumsal tedarik zinciri yönetiminin en kritik süreçlerinde geniş bir çözüm yelpazesi ile parlıyor. Bu yazılımın en büyük avantajlarından biri, SMB için sağlanan yerel bir sunucuda kullanılabilmesidir. Wolvox, ülke çapında 100.000’den fazla şirkete çözümler sunmaktadır.

ETA, piyasadaki en eski muhasebe programlarından biridir. Bu program özellikle 2000’li yılların başında ülkemizde yaygın olarak kullanılan tek muhasebe programıydı. Bugün, muhasebe yazılımı pazarındaki rakiplerin büyümesi ve konsolidasyonun bir sonucu olarak ETA’nın pazar payı önemli ölçüde azaldı. Ancak programın gücü ve etkisi her zamanki gibi iyi. Sunduğu özellikler sayesinde muhasebe konusunda bir şirketin hemen hemen tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir yazılım olarak en iyi muhasebe yazılımları listesinde yerini almaktadır. Bu yazılım genellikle küçük işletmeler ve finansal danışmanlık firmaları tarafından tercih edilmektedir.

Vega firmasının sağladığı muhasebe yazılımı programının adı Vega Smart’tır. Program, özellikle kurumsal muhasebe çalışmaları için geliştirilmiş ve tasarlanmıştır, ancak bağımsız finansal danışmanlık firmaları için de idealdir. Vega Smart, Windows işletim sistemi temel alınarak geliştirilmiştir. Bu nedenle sağladığı arayüz ile oldukça kullanışlı ve kullanımı kolay bir yazılımdır. Bu program, birçok görevi hızlı bir şekilde tamamlamak için pratik çözümler sunar. İşte Vega Smart’ın sunduğu çözümler:

● İşletme defteri

● Tek düzen hesap planı uygulamaları

● Ön muhasebe işlemleri

● Sabit kıymet uygulamaları

● Personel ve beyanname işlemleri

Uyumsoft, her büyüklükteki işletme için çevrimiçi muhasebe çözümleri ile tanınır. Uyumsoft tarafından sağlanan muhasebe yazılımı, diğer tedarik zinciri yönetimi programları ile entegrasyon olmadan çalışmaktadır. Bu programa eklenen modül paketleri, sisteminizdeki tüm tedarik zinciri yönetimi programlarıyla birlikte çalışmanıza olanak tanır. Özel hazırlanmış şablonlar kullanarak muhasebe belgelerinizi yönetin ve saklayın. Program ayrıca ekranda hatırlatıcılar ve koşullu kurallar tanımlamanıza olanak tanır. Bu sayede tüm muhasebe işlemleri hızlı bir şekilde tamamlanabilmektedir.

En iyi muhasebe yazılımları listemizdeki son adım Zirve’nin muhasebe çözümü. Zirve’nin muhasebe çözümü, şirketinizin ön rezervasyonunu hiç olmadığı kadar kolay ve rahat hale getiriyor. Bu program sayesinde güncel detaylı işlemleri kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Zirve muhasebe çözümünün kullanıcılarına sunulan diğer özellikler şunlardır:

● Detaylı stok takibi yapmak

● Gelen ve giden siparişlerin takibini yapmak

● İrsaliye ve fatura kayıtları tutmak

● Çek, banka ve kasa kayıtlarını takip etmek

● Her modül için özel olarak tasarlanan raporlardan faydalanmak

● İşletmenizde kullanmakta olduğunuz tüm tedarik zinciri yönetimi programlarıyla tam entegrasyon halinde çalışma sağlama

● E-dönüşüm uygulamaları ile uyumlu bir şekilde çalışma