API Entegrasyon Çözümleri

API Nedir?

API (Application Programming Interface) yani “Uygulama Programlama Arayüzü”, aslında bir haberleşme sistemidir.Bir uygulamanın işlevlerine uzaktan ya da dışarıdan ulaşarak bu işlevlerin kullanılmasına olanak sağlayan arayüz olarak belirtebiliriz. Api, bir sunucu içerisinde ki verilere ya da uygulamaya farklı platform üzerinden ulaşılmasına ve bu işlevlerin sonuç dönmesini sağlamaktadır.

Kimler API Kullanır?

Herkes API kullanabilir. API Entegrasyon sayesinde yazılımsal olarak bir çok yığınından kurtulabilir ve temiz bir yazılıma sahip olabilirsiniz. Ayrıca API, frame yapısından farklı olarak, kullanıcıların yazılım üzerinde istedik fonksiyonları yazmalarına ve tasarımsal olarak istedikleri şekilde uyarlanmasına olanak sağlar. Günümüz teknolojisinde oldukça yaygın olarak kullanılan API sistemine sizde sahip olabilir ve yaptığınız işi oldukça genişletebilirsiniz.
API kullanabilecekler ile ilgili sınırlamaya gitmek doğru bir davranış olmaz. Herkes API kullanabilir. Yazılım yığınından kurtularak temiz bir yazılıma sahip olmak isteyen herkes, API'nin sağladığı basitlikten yararlanabilir. Özetle yazılımsal yükünü azaltarak, kullanışlı bir tasarım ile işini büyütmek isteyen herkes, API kullanabilir.

API Entegrasyonuna İhtiyaç Duyduğumu Nasıl Anlarım?

API entegrasyonuna ihtiyacın anlaşılması oldukça basittir. Kullanmış olduğunuz yazılım ya da web sitesi üzerinden en az 2 veri alışveriş işleminin varlığı, API entegrasyonu ihtiyacı için yeterli kabul edilebilir. Bahsettiğimiz kontrol yöntemi ile kurumsal web sitenizde tespit ettiğiniz ihtiyaca yönelik hemen bizimle iletişime geçebilir ve taleplerinizi ileterek ilk adımı atabilirsiniz.

API Entegrasyon Süresi Ne Kadar Sürer?

API Entegrasyon süresi; API nizi size sağlayan firmanın size göndereceği dökümana göre değişmektedir. Birçok API gerekli olan kütüphaneler, veri yapısı, nesne sınıfları ile gelirken bazı durumlarda sağlanan API içerisinde bu özellikler mevcut olmaz. Bu sebepten dolayı API Entegrasyon süresi dökümanın incelenmesinden sonrası yazılımcı tarafından belirlenir. Bu işlem için kesinlikle net bir süre belirtilmez ve döküman incelemeden önce süre veren firmalardan da uzak durmak gerekmektedir.
Bizi Arayın
Telefon : +90 (850) 305 05 71
Yorumlarınızı, sorularınızı veya geri bildirimlerinizi bize gönderin.
Bize Ulaşın